Osječanke u završnici Kupa!

ŽOK Osijek 06

Mlade osječke odbojkašice ostvarile veliki uspjeh prolaskom među četiri najuspješnija sastava Hrvatskog kupa

Nakon pobjede nad državnim prvakinjama, ekipom Poreča, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske prije dva tjedna u Gradskom vrtu od 3:1, jučerašnji uzvrat u dvorani Veli Jože ponudio je obrnutu sliku i rezultat. Naime, domaće su se odbojkašice domogle željene pobjede od 3:1 (25:17, 25:20, 15:25, 25:20) kojom je izjednačen međusobni skor pa se ukupni pobjednik tražio u tzv. zlatnom setu. Činilo se da će igra živaca prevagnuti na stranu favoriziranog domaćeg sastava koji je imao konstantnu prednost do rezultata 12:10 kada nastupa uraganski finiš Osječanki koje s pet uzastopnih poena okreću set u svoju korist i s 15:12 uspijevaju vizirati kartu za plasman na završni turnir Hrvatskog kupa koji će se održati u Rovinju 22. i 23. prosinca.

Plasman na Final Four ujedno je i najbolja pozivnica svim ljubiteljima sporta u Osijeku da dođu pozdraviti vodeću ekipu Skupine II. 1. Hrvatske lige u subotnjem derbiju s ekipom Kaštela DC koja za neporaženim Osijekom nakon šest odigranih kola zaostaje četiri boda. Utakmica se igra u maloj dvorani Gradskog vrta s početkom u 18 sati.